XIV. Dolnosalibská Jurta Kultúrny festival a letná univerzita

29. júna - 1. júla 2018

GestorJózsef Berényi

Vstupné je zadarmo!!!

 

Piatok – 29. júna 2018          

15:30   Otvorenie Detského dvoru a obsadenie slameného hradu

16:00   Rozprávka pre deti – bábkové divadlo: Gőgös Gúnár Gedeon – Csemete Bábszínház

17:30   Slávnostné otvorenie kultúrneho festivalu – Alžbeta Francistiová, Ladislav Francisti, hlavný organizátor a Ľudovít Kovács, starosta obce Dolné Saliby

17:45   Vystúpenie ľudových súborov – Csali Gyermek Néptáncegyüttes zo Šamorína (2016 – výťaz folklórnej súťaže Fölszállott a páva), Apróvarsás, Kisvarsás a hudobná skupina Bicskás

19:00   Prednáška v jurte: Diskusný večer s Noémi Récseiovou (RTVS)  –  „Psychologické aspekty čítania rozprávok v detstve“ Partnery: Gabriella Csizmadia Petres (Vyučujúca na univerzite UKF Nitra), Tünde Eliašová Bosáková (psychologička)

19:00   Ľudová tančiareň v poľovníckom dome – skupina Agyagbanda

20:00   Slávnostné otvorenie výstavy mandál výtvarníčky Gabriely Vicenovej a ukážka knihy Tradičné dolnosalibské recepty na autobusovej stanici

20:30   Koncert – hudobná skupina Besh'o'droM

22:10 - Svätojánske ohne – oživenie tradície – Réka Angyal a Balázs Vermes

 

Sobota – 30. júna 2018

12:00   Zraz

12:30   Slávnostný sprievod

13:00   Zábava na námestí  – Hórihorgas Mulattatók

14:00   Zábava pre deti – „Hórihorgas Mulattatók” komedianti na chodúloch

15:00   Prednáška v jurte – akademik Balázs Sudár: „Maďarské osídlenia východne od Karpát”

15:00   Detská jóga v Kolembačke (Ringató jurta) s Tímeou Szabó a Csillou Seres (pre deti od 3 rokov)

16:00   Rytiersky turnaj – Lajos Kassai, lukostrelec na koni, Kmeň Vermes, Kmeň Sereghy

17:30   Prednáška v jurte– Lajos Kassai, lukostrelec na koni

17:30   Kolembačka v Kolembačke (Ringató jurta) – program pre najmenších s Angelikou Berkyovou

17:30   Ľudová tančiareň v poľovníckom dome – skupina Agyagbanda

19:00   Koncert – hudobná skupina Estendøn

21:00   Koncert – Deák Bill Gyula

23:00 - 3:00    Tanečná zábava so skupinou ZSEB

 

Nedeľa – 1. júla 2018

10:00   Ekumenické služby Božie

12:30   Sedemboj – hry pre deti

13:30   „Žiarivá hvizeda Maďarov...kráľ Matej...“ –  vystúpenie v evanjelickom kostole Rozálie Kóka

14:30   Tančiareň pre deti pri malom javisku – hudobná skupina Hárompatak

15:45   Vystúpenie Dolnosalibského maďarského speváckeho krúžku a talentovaných speváčok skupiny Kisvarsás  s hudobnou skupinou Bendő na malom javisku

16:45   Kolembačka v Kolembačke (Ringató jurta) – program pre najmenších s Erikou Deák

16:45   Rytiersky turnaj – Kmeň Vermes, Šemík jazdecká škola (Řicmanice)

18:15   Koncert - hudobná skupina Bicskás

19:30   Prednáška v jurte – Géczy Gábor: "Život, ktorý chce žiť" - myšlienky o obrodení maďarskej národnosti

20:45   Žrebovanie hlavnej ceny festivalu a záverečné slovo - József Berényi, gestor Dolnosalibskej jurty a László Francisti, hlavný organizátor festivalu

21:00   Koncert – hudobná skupina Aurevoir

 

Stále programy

Cena festivalu – hlavná cena sa vyžrebuje v nedeľu večer

Ľudová tančiareň – Agyagbanda

Výstavy:

  • Výstava mandál výtvarníčky Gabriely Vicenovej na autobusovej stanici
  • Ukážka knihy Tradičné dolnosalibské recepty na autobusovej stanici
  • Výstava Základnej Organizácie Slovenského Zväzu Chovateľov Horné Saliby
  • Výstava Poľovníckeho združenia Nimród v poľovníckom dome

Kaviareň a čajovňa – Vén Diófa Restaurant – Vozokany

Tvorivá dielňa výtvarných umení

Jurta zdravia

  • Ladiaslav Dubai a spol.

Vínny dvor

  • Víno Helen – Neded
  • Vinárstvo Molnár – Trstice
  • Mátyás – rodinné vinárstvo z Novej Viesky
  • Terra Hungarica – výber najlepších vín
  • Vinárstvo Vylyan – Villány (Maďarsko)

Detský dvor (slamený hrad, nekonečné maliarske, plátno, hry, súťaže, kolembačka, remeselníctvo)

Skauting - 72. Skautský zbor Svätého Vavrinca Horné Saliby

Ulica remeselníkov

Lukostreľba, jazda na kočiari

Príprava tradičných jedál

 

Ďaľšie informácie nájedete na webovej stránke:

www.zele.sk

Plagát2018

Meniny

Predvčerom : Želmíra
Včera : Ela
Dnes : Urban
Zajtra : Dušan
Pozajtra : Iveta